Sitatet |
It's
just a
job.
Grass
grows,
birds
fly,
waves
pound
the
sand. I
beat
people
up.
Muhammad
Ali
|
|
Tilbake
til første side |
|
|
Innlegg
|
Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 LMH - 28. Sep 2012 kl. 15:46 * IP
når golfaksjen blir tvangstrøyr
Ved kjøp av en aksje så begrenses ansvaret til selve inskuddet. Så hvis prisen for aksjen er NOK 100 000 så er det det totale ansvaret. Dette reguleres av aksjeloven.
Avtaler aksjonær at han/hun skal betale en årsavgift (uendelig) så reguleres dette av avtaleloven. Sistnevnte er klokkeklar på avtaler hvor det er ubalanse.
Ønsker en golfspiller å slutte og spille pga alder, skader,flytting osv så er det ganske åpenbart at aksjeselskapet ikke kan fortsette å kreve årsavgift hvis aksjonæren ønsker å selge aksjen og dette ikke er mulig pga av et ikke eksisterende marked.
Golklubber som Haga bør forstå at den største utfordringen fremover er å sikre inntektene i form av medlemsavgifter. Tidene har forandret seg og det er på tide å tilpasse seg.
For ordens skyld så har Hauger dommen ingenting med dette forholdet å gjøre.
|
|
|
|
|
|
Annonser |

ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72
|
|
|
|
|
|
|