Plutselig har driveren begynt å fungere så bra at den kan brukes på bane (fikk et tips, og vips så gikk slagene relativt rett frem).
Nå ligger lengden på 200-210 på slagene som går rett frem.
Hva kan man gjøre for å få opp lengden (trene selvsagt, men hvordan)?
O.O.B. (13. Jul 2006 19:51) *IP
Du.......hvilket tips fikk du som gjorde at du begynte å bruke driveren ??
Stian (13. Jul 2006 23:28) *IP
Når jeg stiller meg opp for å slå med driver har jeg ballen på innsiden av venstre for (sånn ca. hvert fall). Først adresserer jeg i midten av stancen, og så flytter jeg køllehodet frem til ballen.
Tidligere holdt jeg hendene på samme sted men flyttet bare køllehodet. Det førte til at køllehodet pekte mot venstre ved addressering. Nå flytter jeg også hendene til venstre (slik at køllen blir en forlengelse av venstre arm) og køllehodet peker rett mot målet.
Da fungerte alt plutselig mye bedre (om dette er riktig etter boka vet jeg ikke, men den fungerer for meg).
Etter at jeg gjorde dette kan jeg også svinge mye mer fritt med driveren og det går fortsatt rett frem (har nå litt lavere køllebane enn ved f.eks jernslag). Dette fører til mye bedre lengde.
Men som sagt, dette var bare et tips jeg fikk av min bedre halvdel (som også er høyhandicapper, men hun slår langt og rett med både driver og wood). Kan ikke fortelle deg om dette er den riktige måten å gjøre det på, men det er verdt et forsøk. Andre her kan sikkert kommentere om det er korrekt.
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72