Reisesugen - 04. Dec 2006 kl. 20:56 *IP Har du et tips om Kanariøyene nå?
Hei. Driver og knoter rundt på nettet på jakt etter en brukbar pakkereise til Kanariøyene for å spille litt golf og slappe av (bare meg denne gangen). Problemet er at jeg vet svært lite om hva jeg burde gå etter der (baner, hotell etc). Ønsker ikke å reise så langt fra hotellet for å spille. Har noen et bra tips (gjerne helt konkret reise/pakke som du har kommet over eller kjenner til gjennom kontakter) for avreise mellom 27/12 og 3/1? Ville sette stor pris på tips.
hmm (04. Dec 2006 21:57) *IP
Maspalomas Banen har eget hotell tilknytt banen og ligger vegg i vegg banen.Riktig nok flatt der da men ikke mer en innen en halvtime fra både meloneras og salobra.... Jeg fikk vertfall pakkepris på greenfee på Maspalomas når jeg bodde på hotellet.Undersøk det..
Pro V1 (04. Dec 2006 23:20) *IP
Las Americas, Tenerife. Banen ligger nesten midt i byen, 2 minutter med taxi. Reis med Star tour eller lign. Ikke book golfpakke, men book selv på banen. Siden du er alene er det sjeldent problemer om morgenen. Ring når du kommer dit og bokk for flere dager eller book etter å ha spilt første runde. Les ellers artikkel om golf på Tenerife i diskusjonsforumet.
Nye Gunnar Bull (05. Dec 2006 10:19) *IP
Vet ikke helt om det er dette du er på jakt etter, men...
For 4 uker siden åpnet de første 9 ordentlige hullene på Tauro (helt syd på Gran Canaria, vest for Puerto Rico). Jeg spilte der for to uker siden, og dette kommer til å bli en praktbane!
Gjennomtenkt design og greener i toppklasse gjør at banen krever godt nærspill for å score bra. Men en nytelse å spille.
Ulempen er at det ennå ikke finnes noe klubbhus, og at det er mye byggeaktivitet i området. Av denne grunn var prisen relativt lav (etter GC-forhold), og det var heller ikke vanskelig å få teetime.
http://www.anfitauro.es
Annonser
ANNONSÉR
på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt:
ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72