Tilbake til innleggsoversikten Tilbake
til første side Søk på GOLFSIDEN
Les mer
Her kan du legge inn: nytt innlegg
 HeSk - 13. May 2010 kl. 11:26 * IP
Hogan & "Jonag"
Jonag, du må ha meg unnskyldt, men jeg må få kommentere din analyse av Tigersvingen, på en annen tråd.
Flertallet av oss som startet med golf i moden alder slicer. Hvorfor? Starter med skulder/armer i nedsvingen. og alt er ødelagt. Understellet helt dødt.
Tror mitt "møte" med Ben Hogan på Facebook (1min.12sek),var i samme klasse som Paulus haddde, i sin tid. Helt avgjørende.
Jonags analyse av Tigersvingen er glimrende.
Hvorfor er disse helt avgjørende momenter så lite fokusert?
Kan det være som i yrkeslivet ellers. Noen få som kan, forsvinner i mengden som TROR de kan?
Forøvrig har redaktøren mange gullkorn om problemet, men generelt ellers, ALTFOR LITE???
En helt annen historie er å få det til, men de som sliter og ikke vet hvorfor, får det i hvert fall ikke til.
|
 007 (13. May 2010 11:47) * IP
Du ser bort ifra det viktigste HeSk, mange eldre har INGEN sjans til å bli bedre, fordi de ikke skal(gidder?) å høre på andre.
Enkelte er ufattelige stae.
Stahet kommer tydelig med årene, også i dyreriket.
 EAGLEMAN (13. May 2010 12:22) * IP
Mitt motto er at du er aldri for gammel (og stiv) til å lære noe nytt!
 Wilson (13. May 2010 12:29) * IP
007
Ditt beste utsagn noen gang; "mange eldre har INGEN sjans til å bli bedre, fordi de ikke skal(gidder?) å høre på andre."
 digger (13. May 2010 14:13) * IP
"Understellet helt dødt" - snakker vi her fortsatt golf? :-)
 digger (13. May 2010 14:19) * IP
Aldri for gammel og stiv??? Derfor finnes Cialis. Dette blir det reklamert for på The Golfchannel hele tiden :-))
|
|