Tobben - 27. Jun 2007 kl. 17:02 *IP Er det noen som har testet Ping Rapture?
Hva ville du kjøpt av Ping Rapture, Ping G5 eller Callaway X-20. Ikke bland inn andre merker.
ShankNSlice (27. Jun 2007 17:24) *IP
Både G5 og X20 er veldig tilgivende køller. Hvilke du velger blir omtrent hipp som happ i forhold til hvordan de er å slå med, men jeg synes personlig X20 er vesentlig penere å se på ikke så klumpete. En fordel med Ping er jo muligheten for personlig tilpasning som er bedre enn Callaway.
I testen til bladet Today's Golfer kom G5 på førsteplass og X20 på andreplass i klassen "Game Improvement".
Rapture har jeg ikke prøvd, så de kan jeg ikke uttale meg om.
A. Ramnefjell (27. Jun 2007 18:45) *IP
Jeg har testet Ping Rapture og fant at de var meget gode aa spille med.
Mikva (27. Jun 2007 21:32) *IP
Har hatt både G2, G5 og Rapture jern.
Mener forskjellene er mikroskopiske! Hva du er villig til å betale er egentlig viktigst da køllene er omtrent like.
Oppe i hodet er det likevel greit å vite at man ha det siste eller hva?:)
Har også Rapture driver og den er omtrent lik min gamle G5 driver. Ifølge reklamen skal den gå 4 yards lenger:)
Konklusjon: Kjøp Rapture om du velger Ping og om pengene ikke har noe å si, men vit at forskjellen er minimal!
Bjørnar Rendalsvik (27. Jun 2007 22:15) *IP
På østmarka er det Ping demo dag til søndag 1 Juli. Har selv tenkt å prøve G5 og Rapture for evnt. kjøp da. Bruker i dag TM rac LT. I5 skal også prøves:)
Tobben (30. Jun 2007 14:55) *IP
Hva er forskjellen på G5 og Rapture? Bortsett fra design.
Siggy (30. Jun 2007 17:54) *IP
Testet både G5 og Rapture og fant begge jern flotte å spille med. Kjøpte G5 da rapture kostet 250 kr mer per jern og når forskjellen mellom disse to var så liten (i rapture sin fordel) kjøpte jeg G5.