Leserbrev Golfbutikken Golfreiser Golfutstyr Smånotiser Ukens turneringer Lær om golf
Meny
Norske/svenske baner
Innendørsgolf
Golf på Internet

Vitser

Profesjonell golf
Ukens golftips
Golf på TV
ARKIVET
Golfaksjebørsen
Tilbake til første side
 
Sitatet

It's just a job. Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I beat people up.

Muhammad Ali

Tilbake til første side
 
Innlegg


Tilbake til innleggsoversikten   Tilbake til første side   Søk på GOLFSIDEN Les mer  

Her kan du legge inn:
nytt innlegg
 trond - 12. Feb 2009 kl. 22:59 *  IP
Ditt beste golftips

Ingen tvil om at det på denne siden er stor kompetanse. Mange som vet mye om golf. Har selv fått mange gode råd her som har vært til god hjelp.Ikke minst fra AR`s faste spalte. Allikevel er jeg sikker på at mange har tips og råd som ikke alltid er tatt fra læreboka (men gjerne det også,)og som kan være andre til hjelp. Del med dere!
For egen del har jeg hatt mange forskjellige råd, tips, huskeregler, "mantra`er" osv. Forskjellige etter som hcp har gått ned.(Og opp.)
Mener råd og tips i aller videste forstand.
For egen del husker jeg spesielt godt perioden hvor jeg
"snakket" med golfballen. Konversasjonen hadde en tendens
til å begynne med: "Og nå din lille jævel......."
Står neppe noe om dette i noen lærebok, men det hjalp meg den gang til å på en måte å få meg til å føle at jeg var sjef over ballen og ikke motsatt.
 Smilende Sam (12. Feb 2009 23:07) *  IP
Ikke tenk - sving er foreløpig det beste tipset jeg har fått, som ikke er konkrete sving/teknikktips



 AR (12. Feb 2009 23:15) *  IP
Dette var interessant. Golftips er avhengig av ferdighetsnivå og ikke minst hvilken slagtype det dreier seg om. Selv deler jeg opp golfslagene i 10 ulike typer slag. Da er det mange tips innen hver gruppe som kan være gode.

Et tips som hjelper meg mest når det gjelder de fulle slagene, er følgende: Slapp av! I det ligger det mange vanskeligheter. Normalt får jeg det ikke til før på sensommeren etter mye fomling i starten av sesongen. Klarer jeg å svinge avslappet, får jeg god rytme og balanse og muligheten til gode slag er der. Det forutsetter at du gjør mange ting riktig på de grunnleggende tingene.

Golf er et meget komplisert spill. Det er vel den lærdommen jeg har fått med meg etter noen år i geamet.



 lloyd (12. Feb 2009 23:52) *  IP
Enig med Ar... mitt tips er å ikke ta imot tips når man er ute og spiller.. her er det mange nybegynnere som får dårlige tips av middels spillere..


 trond (13. Feb 2009 00:16) *  IP
AR:Ville du være snill å si hvilke 10 typer slag?


 Stian (13. Feb 2009 01:07) *  IP
beste svingtips : Sving med rytmen som prøvesvingen din har.

Beste svingtips jeg hørte en caddie ga en spiller på tv : Swing good, not hard



 Lynet (13. Feb 2009 08:32) *  IP
Let it rip...
Fokuser på å svinge køllen mot målet ikke tenk på at det ligger en ball i veien for svingen din.



 Fooore (13. Feb 2009 10:34) *  IP
Mye enig med SS spillsituasjon.
Det beste tipset jeg har fått er å bruke pro ift justeringer.



 AR (13. Feb 2009 10:57) *  IP
1 Driver
2 Spooner
3 Lange jern
4 Mellomjern
5 Korte jern
6 Bunkerslag
7 Pitcher (lengre småslag)
8 Chipper
9 Korte putter
10 Lange putter

Her kan man ytterligere dele opp: Flop slag, en rekke spesialslag som chipping med spoon, chipping med kanten av sand wedgen fra tykt gress rundt greenen, lange bunkerslag, høye slag, slag med stor skru, pønsjeslag etc.



 TMW (13. Feb 2009 12:15) *  IP
Min pro og mentor ga meg en tanke jeg tar med meg når jeg trener.
"Club head awareness"

Mange golfspillere er opptatt av baksving, gjennomsving, follow through og avslutning, mens en annen veldig viktig fokus kanskje kommer i skyggen, og det er hvor køllehodet er og hvordan det er plassert i det du treffer ballen.

Meget nyttig, om dog noe mer avansert enn "grip it and rip it"
:D



Svar:
(Felter merket med * må fylles ut.)
Navn *
E-post
Innlegg *
(Useriøse, krenkende eller støtende innlegg, kan bli fjernet.)
 Tilbake til innleggsoversikten      (Her bruker du kun ett nick!)

 
 
Annonser









ANNONSÉR på Golfsiden - mer for pengene!
Interessert? Kontakt: ar@golfsiden.com
Tlf: 900 900 72